SUPPORT DonnDIY:

Eestlastele

Minust

Valmistan hobikorras erinevaid masinaid ja seadmeid ning vahetevahel ka joonisepakette, milledest mõned olen ka siia lehele jagamiseks üles riputanud. Jooniseid on võimalik näha ja allalaadida lehel "Blueprints".

Asun Lõuna-Eestis Valgamaal ja saan pakkuda ka metallitöö ja jooniste valmistamise teenust. Kui on huvi, võta ühendust  meiliaadressil youshouldbuildit@gmail.com.


ATV roomikud

Valmistan eritellimusel omaenda disainitud ATV roomikuid, mida järjepanu edasi arendan. Siiamaani on nad end tõestanud vastupidavate, robustsete ja lollikindlatena. Tegemist on kvaliteetsetel "Blickle" õhkrehvidega ratastel baseeruvate koostelintide ja metallist veotähikutega roomikutega, mis teevad kõval pinnasel (betoon, asfalt, kruus) liikumise sujuvamaks kui plastist juhtratastega analoogid. Koostelindi all pean silmas linte, mis on koostatud transportöörlindist, plastikust juhtklotsidest, metallist veolabadest ja kõike kooshoidvatest poltidest/mutritest/seibidest.Koostelint teeb võimalikuks koduse täiustamise ja võimaliku lindiremondi. Tulenevalt metallist veolabadest ja kinnitusvahenditest on tegemist keskmisest raskema lindiga, mis aga ei vähenda selle läbivusvõimet lumes.

Käesoleval hooajal on uuendustena plaanis täiustatud rattavõllid määrdekanalitega, mis hõlbustavad juhtrataste laagrite määrimist roomikute väliskülgedelt; lisada topeltlaager peavõlli tähikupoolsesse otsa vähendamaks stressi sisemisele laagrile ja veovõlli otsale; teha uue väljanägemisega veotähikud, mis on kaalult kergemad, mis vähendavad ka roomikute omakaalu.

Konkreetsete roomikute inglisekeelsed joonised on võimalik allalaadida lehelt "Blueprints", kui on soov need ise valmistada. Et julgustada isetegemist, avaldasin kodust tootmisprotsessi illustreerivad videod YouTube'is videoseerias "Homemade ATV tracks".

Kõik nõuanded/parandused jooniste ja roomikute osas on teretulnud koos reaalsete parandusjoonistega aadressil youshouldbuildit@gmail.com.


Tervitades,
Donn.